You are on page 1of 11

• KUMPULAN 8

• 1. En. Mohd Fauzi ( S.K Ulu Strass )


• 2.En. Mohd.Syamaizar (S.K TG Bundong)
• 3. Pn.Nor Hazzima ( S.K Sarikei)
• 4. Pn.Norfiah ( S.K Agama )

• Tajuk Tugasan : 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN LINUS (BERBAGAI TAHAP)
Kelas : Tahun 1 Yakin

Tarikh : 30 Mac 2011 Masa : 60 minit

Mata Pelajaran : Bahasa Malaysia

KUMPULAN 1 2 3
Nama Murid 1. Jastin Bibir 1. Jakelin Vikter 1. Obamat
2. Taylor Drift 2. Rihannot 2. Mala Karing
Tajuk Pelajaran Huruf Suku Kata Suku Kata Tertutup
Hasil Pembelajaran :
Murid-murid dapat Murid-murid dapat Murid-murid dapat
Pada akhir pengajaran menulis huruf ‘b’ dan ‘d’ menggabungkan suku membatangkan suku
dan pembelajaran dengan betul. kata KV+KV dengan kata tertutup(KV+KVK)
murid dapat: betul.
Bahan Bantu Mengajar -Kad huruf -Kad Suku Kata -Kad Suku Kata
- Gambar - Gambar - Gambar

Penerapan Nilai Murni Keyakinan Keyakinan Keyakinan


Unsur KBKK Membanding beza Penggabungjalinan Penggabungjalinan
Langkah Pengajaran

KUMPULAN 1 2 3

Set Induksi i) Guru memperdengarkan sebuah lagu


‘Ayahku Pulang Dari Kota’.
( 5 minit )
ii) Guru bersama murid menyanyikan lagu.
• Lagu “ Ayahku Pulang Dari Kota”
ayahku pulang dari kota
bapaku belikan kereta
kereta kecil warna merah
boleh kubawa ke sekolah

pon,pon,pon,pon,pon,pon,pon,pon,pon..
kereta kecilku berbunyi
marilah adik mari naik
boleh kubawa jumpa nenek
KUMPULAN 1

Langkah 1 i) Guru menayangkan kad huruf ‘b’ dan ‘d’


kepada murid.
(15 minit) ii) Murid menyebut huruf tersebut.
iii) Murid memadankan huruf dengan
gambar.

Langkah 2 i) Guru meminta murid mengecam dan


mengenalpasti huruf ‘b’ dan ‘d’ pada
( 20 minit) senikata lagu.
ii) Guru membimbing murid menulis huruf
‘b’ dan ‘d’ dengan betul.
KUMPULAN 1

Langkah 3 i) Murid mewarna huruf ‘b’ dan ‘d’ dalam


bentuk teka silang kata.
(15 minit) ii) Murid menyiapkan latihan dengan
bimbingan dari guru.

Penutup i) Guru mengedarkan lembaran kerja


pengayaan kepada murid
( 5 minit)
KUMPULAN 2
i) Guru meminta murid menamakan objek
Langkah 1 berdasarkan gambar yang dipamerkan.
ii) Murid mengeja nama objek objek
(15 minit) berdasarkan gambar secara lisan.
i) Murid mencantumkan kad suku kata
Langkah 2 menjadi perkataan yang betul
berpandukan gambar dengan bimbingan
( 20 minit) guru.
ii) Murid mengeja dan menyebut semula
perkataan yang lengkap tadi.
KUMPULAN 2
i) Murid menerima lembaran kerja
Langkah 3 tentang pemadanan suku kata.
ii) Guru membimbing murid.
(15 minit)

Penutup i) Murid mewarnakan objek gambar bola


dan dadu.
( 5 minit)
KUMPULAN 3
i) Murid menyalin perkataan suku kata
Langkah 1 tertutup di dalam senikata lagu.

(15 minit)
i) Murid membatangkan dan menyebut
Langkah 2 suku kata tertutup dengan betul
ii) Murid membuat latihan tubi mengeja
( 20 minit) dan menyebut perkataan yang diajar
KUMPULAN 3
i) Murid menulis dan mengeja perkataan
Langkah 3 yang disebut oleh guru ke dalam buku
latihan.
(15 minit)

Penutup i) Murid mewarna suku kata KV+KVK di


dalam teka silang kata.
( 5 minit) ii) Guru memberi penghargaan kepada
semua murid kerana menjayakan
aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran.
Refleksi :

- 5 daripada 6 orang murid dapat menggabung dan membatang suku kata terbuka dan tertutup.

-Seorang murid yang belum menguasai akan diberi bimbingan dan latih tubi.

You might also like